قرمز، معطر و قدرتمند: رز

Zahra safar pour 2024/05/13

قدمت گل رز به سال‌های بسیار قبل مثل زمان کنفسیوس باز می‌گردد که در نوشته‌های او اشاره‌ای به وجودگل‌های رز در باغ‌های سلطنتی در سال‌های 500 قبل از میلاد مسیح شده است، در حالیکه متخصصین بر این باورند که نوعی از گل در بیش از 60 میلیون سال پیش در آسیا رشد کرده است. تاریخچه این گل با اسطوره شناسی یونانی و رومانی در هم آمیخته است.
الهه معروف عشق، آفرودیت، معمولا به عنوان خالق گل رز شناخته می‌شود. اگر چه تفاوت‌هایی در بین داستان‌های مطرح شده وجود دارد. در یکی از این داستان‌ها، او در حالیکه داشت از حال می‌رفت به سمت معشوقه خود آدونیس می‌دود و در همین حال پایش بریده می‌شود. گل‌های رز قرمز از داخل زمین و قسمت‌هایی که خون او ریخته شده بود به نشانه عشق او می‌روید. در داستان دیگری، در حالیکه آدونیس قصد فرار داشته است، قبل از فرار به آرامی آفرودیت را در آغوش می‌گیرد و در قسمت‌هایی که اشک‌های اندوهناک آفرودیت به زمین می‌ریزد، گل رز سفید می‌روید. اسم گل رز هم از آفرودیت گرفته شده چون در بعضی افسانه‌ها آمده که او به نشانه علاقه به گل رز نام پسرش را اروز (Eroz) نامید. اگر چه در جای دیگری آمده که فلورا الهه گل‌ها بعد از اینکه توسط یکی از تیرهای پسر آفرودیت مورد اصابت قرار گرفته، او را اروز نامیده است. همچنین اروز کلمه‌ای است برای انتقاد از خارهای گل رز. زمانی که اروز برای انتقام از زنبوری که او را نیش زده بود تیراندازی کرد، تیرهای او همچون باران می‌بارید و شاخه‌های گل رز را مورد حمله قرار داد تا بدین صورت انتقام خود را از زنبور بگیرد. البته فرقی نمی‌کند که اسم گل رز از کجا آمده است و ریشه آن چیست. آنچه مسلم است این است که گل رز همیشه بوی مطبوعی دارد.

گل های رز به عنوان پیامی معنادار برای نسل های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. در دوره ویکتوریا زنان و مردان تلاش می‌کردند بتوانند به صورت سری و بدون اینکه کلمه‌ای با هم حرف بزنند پیام های خود را به یکدیگر انتقال دهند.  این کار را معمولا می‌توانستند با هنرهای نگارشی انجام دهند ولی علاوه بر آن با ارسال نوع و تعداد خاصی از گل‌ها نیز می‌توانستند پیام خود را منتقل کنند. دلیل اصلی محبوبیت عطر گل رز این است که تقریباً در تمام تمدن‌ها، گل رز نشان دهنده زنانگی مقدس است. رایحه های شیرین و تند گل رز اساساً به یکی از قوی‌ترین انرژی‌های ادیان آفریقایی- برزیلی اختصاص دارد. عطرها در واقع حیاتی ترین عنصر برای تجلی این انرژی‌ها هستند. برخی رایحه‌های شیرین‌تر و عنبر را دوست دارند، در حالی که برخی دیگر ادویه‌ها و عسل را ترجیح می‌دهند، اما رایحه‌ای که همه آنها را به هم پیوند می‌دهد گل رز است. عطری که به این انرژی‌ها اختصاص داده شده است باید دارای رز باشد و ترجیحا قرمز. در ادامه این مطلب از لانگ لایف، به یکی از بهترین عطرهای گل رز می‌پردازیم. اگر شما هم به این رایحه علاقه‌مند هستید، پیشنهاد می‌کنم این مطلب را از دست ندهید.

عطر ادکلن زنانه دیور میدنایت پویزن

عطر ادکلن زنانه دیور میدنایت پویزن

https://longlifegrasse.ir/product/longlife-midnight-poison/

از ویژگی‌های این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جنسیت: زنانه
  • رایحه: شیرین و خنک
  • رایحه ابتدایی: ترنج، نارنگی ماندارین
  • رایحه میانی: رز
  • رایحه پایدار: کهربا، وانیل، نعناع هندی
  • گروه بویایی: گلی خنک
  • حجم: 35، 55 و100 میلی‌متر

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.